Sekce online marketingu - Asociace pro poradenství

Sekce online marketingu

Sekce online marketingu

Online marketing nebo také internetový marketing či marketing na internetu se zabývá tím, jak využívat prostředí internetu pro získání nových zákazníků či udržování obchodního vztahu s vašimi stávajícími zákazníky. Marketing obecně (z anglického slova market) je souhrn médií, strategií a nástrojů, kterými vaše produkty či služby prezentujete a prodáváte na trhu (marketing lze přeložit doslovně jako trhování). Médiem, ve kterém realizujete tyto činnosti, je v případě online marketingu internet.

Podle Sdružení pro internetový rozvoj je v současnosti (11/2017) na internet připojených 7 mil. Čechů ve všech věkových, demografických a zájmových skupinách. Rozpoznat vaši cílovou skupinu a mít dobře promyšlenou komunikaci a marketingový plán, může být vaší strategickou výhodou.

Mezi klasické nástroje online marketingu patří především webové stránky a internetová reklama (PPC reklama ve vyhledávačích či v obsahové síti internetu). Poslední roky nabývá význam komunikační strategie a reklama na sociálních sítích (Facebook, Youtube, LinkedIn, Instagram, Twitter). Zaužívané reklamní formáty jako text a statický obraz jsou doplňované i nahrazované videem a mobilními aplikacemi. Všechny online aktivity mohou mít pozitivní výnos pouze tehdy, stojí-li za nimi promyšlená online marketingová strategie.

E

Přinášejí vám náklady na online marketing odpovídající výnos?

E

Využíváte plný potenciál online prostředí pro svůj byznys?

E

Chcete provést audit vašich online aktivit?

Lidé

Mgr. Milena Fridmanová

Online marketingové strategie

StartOnline s.r.o.

Mgr. Žanet Krasnecová

Online marketing a webdesign

StartOnline s.r.o.

Akce

  • Žádné události

Odborné články

Kolik Čechů můžete oslovit na Facebooku?

Máte na Facebooku osobní profil? Využíváte ho v rámci online marketingu vaší firmy? Počet uživatelů na Facebooku v České republice nepřetržitě stoupá. V prvním kvartálu r. 2017 bylo na Facebooku v Čechách 4,8 mil. uživatelů měsíčně, přičemž 3,7 mil. z toho každý den....

číst více