Kolik Čechů můžete oslovit na Facebooku? - Asociace pro poradenství

Máte na Facebooku osobní profil? Využíváte ho v rámci online marketingu vaší firmy? Počet uživatelů na Facebooku v České republice nepřetržitě stoupá. V prvním kvartálu r. 2017 bylo na Facebooku v Čechách 4,8 mil. uživatelů měsíčně, přičemž 3,7 mil. z toho každý den. Podle Newsfeed narostl počet denních uživatelů Facebooku v listopadu 2017 na 3,8 mil.

Facebook je i celosvětově nejsilnější sociální sítí. I když možná kolem sebe slyšíte, že počet uživatelů Facebooku již klesá nebo že se mladší generace z Facebooku přesouvají na jiné platformy, podívejte se, jak situace dle Statisty v září 2017 vypadá v číslech. Máte pocit, že byste se více měli zabývat Instagramem nebo Pinterestem? Kdybyste měli pochybnosti, podívejte se ještě i na statistické přehledy celosvětového nárůstu aktivních uživatelů Facebooku po kvartálech od r. 2008.

Je na Facebooku i vaše cílová skupina? Vzhledem k trendům využívání této platformy je dobré promyslet, jestli je pro vás Facebook vhodným marketingovým nástrojem a jak ho pro potřeby vašeho byznysu využívat. Základní informace o využití Facebooku pro firmy najdete třeba na odborném semináři Jak využít Facebook pro váš byznys.

Počet aktivních uživatelů v milionech. Zdroj: https://www.statista.com/statistics/272014/global-social-networks-ranked-by-number-of-users/